DwuTakt. Muzyka i Komiks

dwutakt_logo.jpg
 
Impreza DwuTakt: Muzyka i Komiks, łącząca w sobie muzykę i komiks, odbędzie się w ACKiS Od Nowa w Toruniu w dniach 14-15 czerwca 2014 roku.
 
DwuTakt to impreza wypełniona wydarzeniami, których wspólnym mianownikiem jest muzyka i komiks. To również pierwsza w Toruniu komiksowa impreza o randze festiwalu, która będzie odbywała się 14 i 15 czerwca. Autorami koncepcji są Wojtek Łowicki i Tomasz Marciniak.
 
Projekt DWUTAKT stanowią dwa dni wypełnione wydarzeniami, których wspólnym mianownikiem jest unikalne połączenie muzyki i komiksu.

Wśród zaproszonych gości znajduje się Edward Lutczyn, znany od 40 lat rysownik debiutujący jeszcze w piśmie Szpilki, który wraz z Krzysztofem Ostrowskim (np. Grand Prix MFK), dawniej liderem zespołu Cool Kids of Death, przeprowadzą warsztaty. Będzie można spotkać się z Ryszardem Dąbrowskim, twórcą postaci Likwidatora. Odbędą się wystawy: indywidualna Krzysztofa Ostrowskiego, wystawa LGBTHistoria Polski według komiksuEdward Lutczyn: stare i… nowe oraz Muzyka w komiksie – wszystkim towarzyszyła będzie muzyka; dodatkowo odbędzie się taperski recital chopinowski w wykonaniu Błażeja Kwiatkowskiego. DJ Funktion przygotuje sample komiksowe. Obecni będą również badacze twórczości Janusza Christy, ukrywający się pod pseudonimami Kapral i Łamignat. Wszyscy rysownicy zostaną zaproszeni do sesji autografów. Jedna z prelekcji będzie poświęcona sentymentalnemu komiksowi PRL (spotkanie z Mateuszem Szlachtyczem i jego filmem). Atrakcją będzie pogadanka z redaktorem Maciejem Parowskim (Nowa FantastykaCzas Komiksu), który opowie o przygodzie z komiksami Burza i Funky Koval, a także o swej najnowszej książce Małpy Pana Boga. Obrazy. Przez cały czas czynne będą stoiska polskich wydawców, a drugiego dnia odbędzie się giełda i 14. Sympozjum Komiksologiczne, skupiające naukowców zajmujących się opowieścią graficzną. Imprezie towarzyszyć będzie promocja napisanej przez dr. Tomasz Marciniaka książki Komiks polski. Dorobek i osiągnięcia artystyczne w kontekście historii społecznej.

DwuTakt planowany jest jako wydarzenie cykliczne. Gospodarzem miejsca jest ACKiS OdNowa w Toruniu.

DwuTakt: Muzyka i Komiks
14 i 15 czerwca 2014 roku
Akademickie Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa w Toruniu

Współorganizatorami wydarzenia jest Stow. Thor, organizator festiwalu Copernicon oraz ACKiS Od Nowa.


Imprezę współtworzą:
Tomasz Marciniak, Wojtek Łowicki, Andrzej Ziółkowski, Piotr Śmiechosław Wojciechowski, Roman Maciejewski, Michał Zalewski, Krzysztof Churski.
 
Zapraszamy na nasz fanpage
 
dwutakt_plakat.jpg dwutakt_plakat_romek.jpg

 KONTAKT

Wojciech Łowicki

wojciech.lowicki@wp.pl

tel.: 725 110 010

Galeria