Daniel Baum

Urodzony w 1982 roku. Artysta malarz, rysownik, absolwent Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, specjalizujący się w realizmie akademickim. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuk wizualnych (2014). Finalista 4. międzynarodowego konkursu Arte Laguna (Włochy) w sekcji „Malarstwo” (2010), laureat 1. miejsca w organizowanym w przez Narodowe Centrum Kultury konkursie na nowelę graficzną do opowiadania „Pola” Szczepana Twardocha (2013), publikowaną w częściach w „Czasie Fantastyki” (2014). Autor lub współautor rysunków do wielu publikacji, w tym albumów „Comix'sage” (2009) oraz „T-Raperzy znad Wisły: Misja Mars” (2009), komiksów „Stąd do wolności” (2011), „Bałuty” (2012), „Cena wolności” (2012), „Doktor Esperanto” (2014).

Wraz z Pauliną Królikowską stworzył projekt Komiks Braillem, w ramach którego powstaje pierwszy na świecie cykl komiksów przystosowanych jednocześnie dla czytelników widzących i niewidomych. Serię w tej formule otwiera komiks „Kiedy rozum śpi” poświęcony Stanisławowi Grzesiukowi, któremu towarzyszą pełnowymiarowe obrazy stworzone w tradycyjnych technikach malarskich. Oficjalny fanpage projektu Komiks Braillem: Komiks Braillem. Powstała również wystawa "Kiedy rozum śpi – Realizm II wojny światowej  w malarstwie i noweli graficznej", wykorzystującą podobne motywy.

Na co dzień pracuje jako rysownik w branży reklamowej i prowadzi pracownię aerografu Airbrushing.pl. W ramach tej działalności zaprojektował i pomalował na zamówienie deskę kitesurfingową dla brytyjskiego miliardera Richarda Bransona, a także kilkadziesiąt motocykli i samochodów oraz kilkaset kasków.

 

dedykacja_baum_1.jpg baum_3_doktor_esperanto.jpg baum_1.jpg baum_2.jpg

baum_4_plakaty_filmowe_to trzeba_zobaczyć.jpg  baum_daniel.jpg

Prace tego artysty można kupić tutaj.

 KONTAKT

Wojciech Łowicki

wojciech.lowicki@wp.pl

tel.: 725 110 010

Galeria