"Robot też człowiek"

byrne_john_doom _in_the_heartland_2016.jpgdeodato_mike_jr_&_larroca_salvador_osaczony_vader_2016.jpgzorad_erno_lana_w_kosmosie_1980.jpgoneill_kevin_nemo_rzeka_duchow_2015.jpgtria_XIII_1979_2.jpgmetal_men_okladka_1968.jpg

Ujrzymy roboty jakich nie znaliśmy, będziemy świadkami ich dążenia ku upodobnieniu się do człowieka, a także chęci jego przewyższenia. Zajrzymy w elektronowe mózgi i poznamy sekrety maszyn. Będziemy świadkami wojen i okrutnych metod jakimi bez ludzkich skrupułów posługują się roboty. Poznamy w końcu uczucia, jakimi będą mogły nas obdarzyć, jeśli tylko zaczną „mieć serce”. A czy faktycznie tak będzie – tego oczywiście nie wiemy. Z drugiej zaś strony, czy ktoś dziś zaprzeczy, że tak nigdy się nie stanie…?

Nasza wystawa traktuje ten temat pół-żartem pół-serio. Pokażemy wizję robota (raz przyjaciela, a raz wroga) takiego jakim widzą go dzięki swej wyobraźni twórcy komiksów na całym świecie. Dzięki mistrzom tego gatunku przeniesiemy się nie tylko w świat przyszłości i fantazji, ale zobaczymy nasze współczesne czasy celnie przez nich sportretowane.

janicki_andrzej_czas_komiksu_4_1997.jpgpolch_boguslaw_spotkanie_1976.jpgsaiz_jesus_swamp_thing_the_zeugma_2016.jpg

Przykładowe plansze cz. 1

Przykładowe plansze cz. 2

Przykładowe plansze cz. 3

Powyższe obrazy prezentujemy w jakości tylko do podglądu. Oryginalna wielkość plansz: 100x70cm.

Pełen tekst autorski i przykładowe ilustracje w wysokiej rozdzielczości (do wykorzystania w katalogu/folderze) dostępne po zarezerwowaniu wystawy.

Materiały pochodzą z kolekcji prywatnych bądź są własnością autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 KONTAKT

Wojciech Łowicki

wojciech.lowicki@wp.pl

tel.: 725 110 010

Galeria