„Jacek Fedorowicz. To tylko żarty”

  fedorowicz_jacek_9.JPG fedorowicz_jacek_3.jpg fedorowicz_jacek_23.jpg fedorowicz_jacek_24.jpg fedorowicz_jacek_16.jpg fedorowicz_jacek_20.jpg
 

Wystawa oraz spotkanie z artystą! *)

O Jacku Fedorowiczu opowiada W. Łowicki (fragmenty tekstu do katalogu):

(…) Przyszedł czas na studia, wymarzone - artystyczne. Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych w Sopocie. Ale nie było to takie proste. Miał „niewłaściwe” pochodzenie: „syn wroga ludu”, nie przynależał do ZMP, nie posiadał nawet prac, które mógł pokazać przed egzaminem. Zakazanych wówczas przez stalinowskie władze komiksów pokazać przecież nie mógł… Czy to więc szczęście, czy to talent, ale udało się i Fedorowicz zdał. Mało tego, ukończył także studia na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. I gdyby nie ciekawość, a także chęć poprawy finansowej swojej sytuacji, zostałby dziś znanym malarzem (konstruktywistą, a może realistą). Pchało go jednak do odkrywania coraz to nowszych możliwości...(...)

O tym co było dalej, jak nasz Bohater został wziętym rysownikiem i co z tego wynikło dowiecie się Państwo dzięki ekspozycji „Jacek Fedorowicz. To tylko żarty”. Dodatkowo, czy to na wieczorku autorskim, czy podczas wernisażu będzie można spotkać się z samym Jackiem Fedorowiczem! Takie spotkanie również do zamówienia łącznie z wystawą.*)

Jacek Fedorowicz - gwiazda ekranu, radia i satyry. Nie wszyscy jednak wiedzą, ze równeiż świetny karykaturzysta. Jego zaangażowane rysunki w latach 80. podtrzymywały na duchu i dodawały odwagi podczas stanu wojennego. Audycje radiowe z jego udziałem biły rekordy frekwencji, a komedie, w których grywał bawią do dziś. Wspomnijmy choćby: "Nie ma róży bez ognia", "Motodrama", "Kochajmy syrenki". Bez niego nie byłoby teatru Bim-Bom, audycji radiowej "60 minut na godzinę", postaci "Kolegi Kierownika", czy parodii "Dziennika Telewizyjnego".

O tym wszystkim (i dużo więcej) przeczytać można w tym artykule

fedorowicz_jacek_1.jpg 

Przykładowe plansze cz. 1

Przykładowe plansze cz. 2

Przykładowe plansze cz. 3

Jacek Fedorowicz na wystawie w Muzeum w Szczecinku

"Jacek Fedorowicz. To tylko żarty" (pełen artykuł o artyście)

Premiera wystawy „Jacek Fedorowicz. To tylko żarty” miała miejsce w Suwalskim Ośrodku Kultury w 2015 roku

fedorowicz_jacek_foto_1.jpg

Przy okazji wystawy proponuję (ewentualnie) ciekawe dodatki

*) Wystawę można zamówić w dwóch wariantach: klasycznie - samą ekspozycję lub łącznie ze spotkaniem z artytą! Jacek Fedorowicz zaprezentuje swoje najnowsze satyryczne felietony, czym rozbawi widzów do łez. To gwarantowane!

fedorowicz_jacek_foto_5.jpgfedorowicz_jacek_foto_7.jpgfedorowicz_jacek_foto_6.jpgfedorowicz_jacek_foto_8.jpg

Materiały pochodzą z kolekcji prywatnych bądź są własnością autora. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 KONTAKT

Wojciech Łowicki

wojciech.lowicki@wp.pl

tel.: 725 110 010

Galeria