Ciekawym dodatkiem, podkreślającym rangę wernisażu może być prelekcja, wykład lub pogadanka na tematy związane z ekspozycją, zwłaszcza gdy poprowadzi je profesjonalista. Osoby, które polecam, związane są z komiksem na stałe, tworzą na co dzień opracowania naukowe, prowadzą wykłady na uczelniach, są znanymi i cenionymi ekspertami, ale przede wszystkim potrafią zainteresować innych za pomocą sugestywnych, ciekawych i oryginalnych wykładów.
Jeśli jesteście Państwo zainteresowani, by wystawę okrasić prelekcją, proszę o tym zasygnalizować podczas rezerwacji danego tytułu ekspozycji. Kontakt
Nasi aktualni prelegenci to m.in.:
Michał Siromski
Niczym prawdziwy superbohater prowadzi podwójne życie: za dnia pracuje jako psycholog pomagając osobom społecznie wykluczonym, zaś w nocy przeobraża się w badacza komiksu. Ma na swoim koncie publikacje w "AQQ", "Zeszytach Komiksowych", "Ziniolu" i "Antologiach referatów Sympozjów Komiksologiczych", „AKT” oraz "Gotham w Deszczu". Od 2004 roku członek redakcji Magazynu KZ. Rzecznik prasowy Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt. Miłośnik dobrych komiksów, dobrych filmów, dobrej muzyki, dobrych gier oraz niedobrych kotów.
Dr Marcin Jaworski
Doktor nauk humanistycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współautor pionierskiej wystawy dotyczącej historii komiksu polskiego: Komiks polski 1957–1991 (Toruń 1997). Autor wielu artykułów i książek o komiksie. Monografista twórczości Jerzego Wróblewskiego. Jego zainteresowania badawcze dotyczą mechanizmów tworzenia i recepcji tekstów kultury popularnej w kontekście tożsamości jej twórców i odbiorców, społecznego konstruowania obrazu i funkcji sztuki szczególnie w odniesieniu do współczesności (relacje między sztuką a kulturą popularną, funkcje sztuki w świecie ponowoczesnym), a także antropologicznego wymiaru kultury i sztuki.
GALERIA: