Całodniowy panel warsztatów i zabaw

To wyjatkowa oferta, bowiem obejmuje ona całe warsztatowe spektrum połączone z mnóstem zabaw i konkursów.

Przykładowe zajęcia:

12:00 - 12:50 „Akademia tworzenia postaci” (lub zasady tworzenia komiksu od poczatku do finału - krok po kroku) 7-15 osób, wiek 10-15 lat  

Opis: Podczas warsztatów prowadzący artyści zaprezentują tworzenie postaci (proporcje, mimika twarzy, elementy ubioru)/lub zasady tworzenia komiksu krok po kroku - od konceptu do wydania albumu.

13:00 - 13:50 Zabawa dla młodszych i starszych (całych rodzin) „Zrób sobie superbohatera!” ilość osób - czym więcej tym lepiej (minimum 5 osób), wiek bez znaczenia (zabawa dla każdego)

Opis: Interaktywna zabawa z widzami w budowanie herosa, począwszy od mitu i genezy, przez moce, wygląd i modus operandi.

14:00 - 14:50 Warsztaty pt.: „Animacja w komiksie” 7-15 osób, wiek 10-15 lat

Opis: Podczas warsztatów artysta zaprezentuje narrację obrazową (technika narracji komiksowej) oraz opowie w jaki sposób w wyobraźni czytającego powstaje animacja „ukryta” pomiędzy kadrami komiksu.

15:00 - 15:50 Prelekcja na dowolny temat związany z superbohaterami - wyjątkowo modnym tematem (kino, komiks, gry) liczba słuchaczy obojętna, wiek 10-15 lat (i starsi)

16:00 - 16:50 „Bitwa Komiksowa” czym więcej osób tym lepiej (minimum 4 uczestników, maksimum 8, a publiczność bez ograniczenia ilościowego i wiekowego)

Opis: Bitwa Komiksowa to super atrakcja dla każdego, nie tylko miłośnika komiksu. Jest to rodzaj konkursu-zabawy polegającego na rysowaniu na czas na zadany temat. Występuje tu zasada eliminacji - walki w parach i przechodzenie zwycięzcy do następnej rundy. Uczestników ocenia publiczność, a prowadzący tworzy atmosferę sportowej rywalizacji w żartobliwym tonie. Dobra zabawa zarówno dla uczestników i widzów! Dla zwycięzcy super nagroda!

17:00 - 17:50 Konkurs na temat wiedzy komiksowej minimum 4 uczestników, maksymalnie 15, publiczność bez ograniczeń ilości i wieku

Opis: Pytania łatwe i trudne, dobra zabawa dla wszystkich: uczestników i publiczności dopingującej - można zrobić wariant gry jak z "Postaw na milion" lub zasadę "kto pierwszy, ten lepszy". Nagrody!

12:00 - 17:00 Spotkanie z karykaturzystą, który każdemu chętnemu nieodpłatnie (!) wykona satyryczny portret. Karykaturzysta pokaże też tajniki tworzenia karykatur - ewentualnie poprowadzi przez historię satyry i o niej opowie podczas prelekcji. Istnieje wariant kolorowej lekcji na temat lektury szkolnej "Kajko i Kokosz. Szkoła latania"! Ciekawa analiza komiksu - przyda się jako opracowanie na język polski.

12:00 - 18:00 Giełda komiksowa

Opis: Wielbicieli archiwaliów i nowszych wydań komiksowych zapraszamy na giełdę, gdzie z pewnością będzie szansa na zdobycie cennych woluminów, ale też - jeszcze cenniejszych - oryginalnych plansz komiksowych (m.in. Tytus, Romek i A’Tomek, Kajko i Kokosz, Kudłaczek i Bąbelek). Istnieje możliwość przyniesienia własnych zbiorów: kupno - sprzedaż - wymiana!

Zapraszamy do pytań i rezerwacji. Kontakt

 KONTAKT

Wojciech Łowicki

wojciech.lowicki@wp.pl

tel.: 725 110 010

Galeria