DwuTakt. Muzyka i Komiks

dwutakt_logo.jpg
 
Impreza DwuTakt: Muzyka i Komiks, łącząca w sobie muzykę i komiks, odbędzie się w ACKiS Od Nowa w Toruniu w dniach 14-15 czerwca 2014 roku.
 
Projekt DWUTAKT stanowią dwa dni wypełnione wydarzeniami, których wspólnym mianownikiem jest unikalne połączenie muzyki i komiksu.

Wśród zaproszonych gości znajdzie się m.in. Edward Lutczyn - aktywny od 40 lat rysownik debiutujący jeszcze w Szpilkach oraz Krzysztof Ostrowski - znany rysownik komiksów, zdobywca Grand Prix MFK. Zaproszeni rysownicy przeprowadzą warsztaty komiksowe oraz zostaną zaproszeni do sesji autografów. Specjalne sample muzyczne przygotuje dla nas DJ Grzanko MuzyKant. W trakcie Festiwalu będą mieć miejsce wystawy: indywidualna - Krzysztofa Ostrowskiego, wystawa Historia Polski według komiksiu oraz Muzyka w komiksie - wszystkim towarzyszyć będzie odtwarzana muzyka. Planujemy ponadto spotkanie autorskie z Bogusławem Polchem i Maciejem Parowskim (Nowa Fantastyka, Czas Fantastyki), którzy opowiedzą o swej przygodzie z komiksami WIEDŹMIN i Funky Koval, co z pewnością stanie się clou imprezy.

Przez cały czas czynne będą stoiska wydawców komiksów, a drugiego dnia będzie mieć miejsce giełda i 14. Sympozjum Komiksologiczne, skupiające naukowców, zajmujących się powieścia graficzną. Towarzyszyć mu będzie promocja napisanej przez Tomasza Marciniaka książki pod tytułem "Komiks polski. Dorobek i osiągnięcia artystyczne w kontekście historii społecznej." Współorganizatorami wydarzenia jest Stow. Thor, organizator festiwalu Copernicon oraz ACKiS Od Nowa.

Imprezę współtworzą:
Tomasz Marciniak, Wojtek Łowicki, Andrzej Ziółkowski, Piotr Śmiechosław Wojciechowski, Roman Maciejewski, Krzysztof Churski oraz Piotr Błaszkowski
 
Zapraszamy na nasz fanpage
 
dwutakt_plakat.jpgdwutakt_plakat_romek.jpg
 
15.05.2014

 KONTAKT

Wojciech Łowicki

wojciech.lowicki@wp.pl

tel.: 725 110 010

Galeria